Możliwe odbicie na Wall Street

opublikowano: 02-05-2013, 14:20

Rosnąca wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd daje nadzieję na zmianę tendencji na tamtejszych parkietach i odbicie.

Wiele jednak zależeć ponownie będzie od danych makro, których publikacja przewidziana jest na czwartek.

Te najważniejsze dotyczyć będa sytuacji na rynku pracy. Chodzi przede wszystkim o liczbę nowozarejstrowanych bezrobotnych i liczbę osób kontynuujących pobieranie zasiłku.

Na razie prywatna firma badawcza Challenger, Gray & Christmas poinformowała, że w kwietniu liczba zapowiadanych zwolnień pracowników w USA spadła o 6,0 proc. w ujęciu rocznym po wzroście w marcu aż o 30 proc.  W ujeciu ilościowym zapowiedziano w kwietniu 38 121 zwolnień pracowników.

Wśród spółek jakie będą w czwartek szczególnie przykuwać uwagę będą m.in. Facebook oraz Sprint Nextel. W przypadku właściciela najbardziej popularnego serwisu społecznościowego kurs zwyżkuje w przedsesyjnym handlu. To pokłosie informacji o lepszych niż oczekiwali analitycy przychodach w pierwszych trzech miesiącach tego roku.

Z kolei zniżkujący kurs papierów Sprinta to reakcja inwestorów na informację, że należąca do firmy nierentowna spółka Clearwire potrzebuje przynajmniej 1,7 mld USD na pokrycie braków gotówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Możliwe odbicie na Wall Street