Możliwy udany atak na poziom 4,05 za euro

DI, PAP
opublikowano: 16-07-2010, 16:16

W nadchodzącym tygodniu złoty może z  powodzeniem testować silny poziom wsparcia 4,05 za euro - uważają dilerzy. Na  rynku długu w przyszłym tygodniu dilerzy nie spodziewają się dużej aktywności. Na obu rynkach panują nastroje wakacyjne.

"W przyszłym tygodniu będziemy głównie obserwować giełdy. Jeśli nie dojdzie do dramatycznych spadków, a widać ze Europa trzyma się mocno, to możemy jeszcze raz testować silny poziom wsparcia 4,05 za euro. I może go testować z powodzeniem" - powiedział PAP Jan Koprowski, diler walutowy BNP Paribas.

"Jednak wielkich ruchów bym się nie spodziewał, rynek jest +wakacyjny+. W przyszłym tygodniu powinno być spokojnie, a bardziej prawdopodobne jest umocnienie złotego" - dodał.

"W piątek złoty zanotował małe osłabienie. Giełdy w Azji zanotowały spadki, azjatyckie waluty rynków wschodzących się osłabiły, dlatego, mimo słabszego dolara mamy nieco gorsze nastroje na rynkach wschodzących" - powiedział Koprowski.

Na rynku długu negatywny sentyment wywołany danymi o inflacji już minął, przy wakacyjnych nastrojach dilerzy nie spodziewają się dużych ruchów.

"Negatywny sentyment po danych o inflacji już minął, rynek jest stabilny, spokojny. W przyszłym tygodniu nie spodziewałbym się dużej aktywności. Jest przetarg zamiany - zobaczymy, co ministerstwo finansów będzie sprzedawać" - powiedział PAP Piotr Schmidt, diler obligacji Pekao SA.

"W piątek na rynku długu niewiele się działo, złoty co prawda się osłabił, ale to nie przełożyło się negatywnie na rynek. Po danych GUS też nic się nie wydarzyło. Czuć, że inwestorzy są na urlopach" - dodał.

W piątek GUS podał, że przeciętne wynagrodzenie brutto w czerwcu wyniosło 3.403,65 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 3,5 proc., a mdm wzrosło o 1,7 proc. GUS podał także, że w przedsiębiorstwach w czerwcu było zatrudnionych 5.336,2 tysiąca osób, czyli o 1,1 proc. więcej niż przed rokiem i o 0,3 proc. więcej wobec maja.

We wtorek GUS podał, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu wzrosły o 2,3 proc. w stosunku do czerwca 2009 roku, a w porównaniu z majem wzrosły o 0,3 proc. Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że w ujęciu dwunastomiesięcznym ceny towarów i usług wzrosły w czerwcu o 2,1 proc., natomiast w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 0,1 proc

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy