MŚ: Miedzi Copper wycofała wnioski o koncesje

PAP
12-08-2014, 10:11

Kanadyjska firma Miedzi Copper wycofała swoje wnioski o udzielenie koncesji na poszukiwanie miedzi i srebra w nowych obszarach: Florentyna, Kaleje i Buk - podało w komunikacie Ministerstwo Środowiska.

MŚ poinformowało również, że w przypadku skierowanych do ponownego rozpatrzenia wniosków o koncesje Bytom Odrzański i Kotla firma Miedzi Copper dotychczas zwróciła się jedynie do ministerstwa z prośbą o informacje na temat dalszego procedowania wniosków w wyniku uchylenia tych koncesji.

Resort przypomniał, że spółki Miedzi Copper posiadają w Polsce łącznie 13 koncesji na poszukiwanie złóż rud miedzi, nie mają natomiast koncesji na wydobycie miedzi w Polsce.

Miedzi Copper informowała na początku sierpnia, że wstrzymuje dalsze nowe inwestycje w Polsce z powodu decyzji Ministerstwa Środowiska o uchyleniu przyznanych spółce w styczniu 2014 r. koncesji poszukiwawczych w obszarach Bytom Odrzański i Kotla.

Resort środowiska pod koniec stycznia przyznał jej koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie tych złóż. Decyzja była nieprawomocna. KGHM Polska Miedź złożył 13 lutego odwołanie od tej decyzji.

Minister środowiska Maciej Grabowski ostatecznie zdecydował o skierowaniu wszystkich spornych decyzji koncesyjnych przyznanych firmom KGHM i Leszno Copper (zależnej do Miedzi Copper), na poszukiwanie rud miedzi i srebra do ponownego rozpatrzenia. Minister argumentował, że przedstawiając swoje oferty firmy nie wiedziały, według jakich kryteriów oferty będą porównywane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / MŚ: Miedzi Copper wycofała wnioski o koncesje