MSP chce rozwiązać konflikt z Eureko do końca marca

Huta Szkła Gospodarczego "Irena" S.A.
opublikowano: 12-03-2001, 15:15

WARSZAWA (Reuters)- Minister skarbu ma nadzieje, że do końca marca uda się osiągnąć porozumienie i rozwiazać konflikt związany z sytuacją w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń SA (PZU) pomiędzy resortem, a konsorcjum Eureko, powiedziała w poniedziałek Aldona Kamela-Sowińska.

"W tym tygodniu spotykamy się ponownie (z przedstawicielami Eureko). (...) Z końcem marca sytuacja powinna się wyjaśnić. Obie strony złożyły sobie propozycje i je analizują" - powiedziała Kamela-Sowińska w wywiadzie dla Reutera.

Minister nie chciała ujawnić szczegółów dotyczących zaproponowanych przez obie strony rozwiązań. Jednocześnie potrzymała plany wprowadzenia akcji PZU na giełdę jeszcze w tym roku.

Zdaniem analityków sytuacja wokół PZU, największej polskiej firmy ubezpieczeniowej jest patowa. Poprzedni minister skarbu, Andrzej Chronowski chciał ograniczyć wpływy Eureko w PZU i złożył w sądzie pozew o unieważnienie umowy prywatyzacyjnej.

Spotkało się to z ostrym odzewem ze strony inwestora PZU, który złożył w tej sprawie skargę do Komisji Europejskiej.

Według części analityków, decyzja byłego ministra skarbu nadszarpnęła wizerunek Polski wśrod zagranicznych inwestorów.

"Tak jak jedna jaskółka nie czyni wiosny, tak jedna budząca emocje sprzedaż nie może zasłonić słońca polskiej prywatyzacji. Małżeństwo z Eureko było na etapie rzucania talerzami, a teraz siedzimy przy stole i rozmawiamy" - dodała minister Kamela-Sowińska.

((Paweł Florkiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Huta Szkła Gospodarczego "Irena" S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP chce rozwiązać konflikt z Eureko do końca marca