MSP chce zaoferować w rokowaniach 30-60 proc. WSiP

19-03-2004, 08:16

Reuters: Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) poinformowało w piątkowym ogłoszeniu prasowym, że zamierza zaoferować w trybie rokowań 30-60 procent procent akcji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP). Skarb państwa ma 100 procent akcji WSiP.

Spółka złożyła już prospekt emisyjny, na mocy którego MSP zamierza sprzedać w ofercie publicznej 25-35 procent akcji. Pakiet do 15 procent trafić może za darmo do pracowników. Ile ostatecznie akcji zostanie zaoferowanych w publicznej subskrypcji, zależy m.in. od sytuacji na rynku. Teraz resort podał, że zamierza jeszcze sprzedać część akcji w trybie rokowań - to jakie wzbudzą one zainteresowanie również będzie miało wpływ na parametry oferty publicznej.

"Minister skarbu państwa zamierza sprzedać pakiet akcji stanowiących od 30 procent do 60 procent kapitału zakładowego spółki jednemu lub kilku inwestorom stabilnym. Minister zastrzega sobie możliwość wyłączenia z oferowanych do sprzedaży akcji pakietu stanowiącego do 20 procent kapitału zakładowego" - podało ministerstwo.

WSiP jest największym wydawnictwem edukacyjnym w kraju. Jego wartość szacowana jest na 300-400 milionów złotych. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) podawała, że prospektem WSiP będzie się chciała zająć w kwietniu.

((Autor: Marcin Gocłowski; Redagował: Adrian Krajewski; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: marcin.goclowski.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP chce zaoferować w rokowaniach 30-60 proc. WSiP