MSP dopuściło 3 podmioty do due diligence ZE Ostrołęka

Internet Securities
opublikowano: 24-02-2005, 15:56

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podjęło decyzję o dopuszczeniu do ograniczonego badania Zespołu Elektrowni Ostrołęka (ZE Ostrołęka) trzech podmiotów, poinformował resort w czwartkowym komunikacie.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podjęło decyzję o dopuszczeniu do ograniczonego badania Zespołu Elektrowni Ostrołęka (ZE Ostrołęka) trzech podmiotów, poinformował resort w czwartkowym komunikacie.

Inwestorzy dopuszczeni przez ministerstwo to trzy spółki, które w połowie stycznia złożyły wstępne oferty na zakup do 85% akcji ZE Ostrołęka. Są to Elektrownia Połaniec SA - Grupa Electrabel, ELNORD SA oraz spółka PCC z siedzibą z Duisburga.

Jest to już kolejna próba prywatyzacji ZE Ostrołęka. MSP próbowało sprzedać spółkę na przełomie 2002 i 2003 roku, ale ostatecznie unieważniło rokowania. Według informacji ISB, stało się tak ze względu na zbyt niską, zdaniem resortu, cenę proponowaną przez jedynego oferenta – belgijski koncern Electrabel.

Na koniec pierwszego półrocza 2004 roku ZE Ostrołęka miał 3,1 mln zł zysku netto, przy przychodach ze sprzedaży 232,7 mln zł.

W 2003 roku zysk spółki wyniósł 4,0 mln zł przy przychodach 485,5 mln zł.

Kapitał własny spółki wynosił na koniec pierwszego półrocza 2004 roku 271,5 mln zł, a zatrudnienie – 1176 osób.

Zainstalowana moc elektryczna ZEO wynosi 676 MWe, a moc cieplna 387 MWt.

Zaproszenie do rokowań MSP opublikowało 14 grudnia 2004 roku. Resort przewiduje zawarcie umowy prywatyzacyjnej w trzecim-czwartym kwartale 2005 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane