MSP spotka się z członkami RN Polkomtela ws. oferty TDC

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-02-2006, 12:29

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza spotkać się wkrótce z polskimi członkami rady nadzorczej Polkomtela by przedyskutować z nimi opłacalność odkupienia od duńskiego TDC 19,6 proc. akcji Polkomtela, operatora sieci Plus - poinformował w piątek PAP wiceminister skarbu Piotr Rozwadowski.

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza spotkać się wkrótce z polskimi członkami rady nadzorczej Polkomtela by przedyskutować z nimi opłacalność odkupienia od duńskiego TDC 19,6 proc. akcji Polkomtela, operatora sieci Plus - poinformował w piątek PAP wiceminister skarbu Piotr Rozwadowski.

TDC zaoferowało w czwartek pozostałym akcjonariuszom Polkomtela zakup należących do niego 19,6 proc. akcji operatora sieci Plus GSM. TDC chce sprzedać akcje Polkomtela po 214,04 euro za sztukę.

Po 19,6 proc. akcji Polkomtela mają KGHM, PKN Orlen, TDC A/S i Vodafone, a PSE 17,56 proc. Akcjonariuszem Polkomtela jest także Węglokoks, który ma 4 proc. jego akcji.

"To są bardzo istotne wydatki, musimy przeanalizować, czy to się opłaca. Jeżeli TDC zamierza sprzedać cały pakiet, to jest to dla polskich akcjonariuszy korzystne, bo daje bezwzględną większość w spółce" - powiedział PAP wiceminister Rozwadowski.

"Sprawa jest do przeanalizowania, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu spotkam się z polskimi członkami rady nadzorczej Polkomtela w tej sprawie" - dodał.

Wiceminister skarbu uważa, że chociaż zakup akcji Polkomtela  od TDC wydaje się słusznym posunięciem dla polskich akcjonariuszy tej spółki, to jednak wiązałby się z otrzymaniem przez Skarb Państwa mniejszych wpływów do budżetu.

Duński TDC został przejęty niedawno przez Nordic Telephone Company (NTC), firmę kontrolowaną przez grupę funduszy inwestycyjnych. Przedstawiciele NTC informowali wcześniej, że nie wykluczają sprzedaży posiadanego przez TDC pakietu akcji Polkomtela.

Według wiceprezesa KGHM Andrzeja Szczepka, do ustalenia wspólnego stanowiska polskich akcjonariuszy Polkomtela w sprawie odkupienia akcji Polkomtela od TDC może dojść w przyszłym tygodniu.

"Planujemy wspólnie z innymi akcjonariuszami i na pewno proszę się spodziewać w ciągu najbliższego czasu wspólnego stanowiska. Mamy ekspertyzy, jest tam wiele różnych scenariuszy, które można brać pod uwagę i chcemy wystąpić ze wspólnym stanowiskiem" - powiedział PAP w czwartek Szczepek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane