MSP w najbliższych dniach podejmie decyzje ws. Polmosu Białystok

Polska Agencja Prasowa SA
21-06-2005, 07:23

Ministerstwo Skarbu Państwa nie podjęło jeszcze decyzji w sprawie dalszego toku procesu sprzedaży 61 proc. akcji Polmosu Białystok inwestorowi branżowemu. Decyzja ma zostać podjęta w najbliższych dniach - poinformował PAP w poniedziałek wieczorem wiceminister skarbu Dariusz Witkowski.

Ministerstwo Skarbu Państwa nie podjęło jeszcze decyzji w sprawie dalszego toku procesu sprzedaży 61 proc. akcji Polmosu Białystok inwestorowi branżowemu. Decyzja ma zostać podjęta w najbliższych dniach - poinformował PAP w poniedziałek wieczorem wiceminister skarbu Dariusz Witkowski.

    "Decyzja jeszcze nie została podjęta, ale będzie ona podejmowana jak najszybciej, żeby wyjść na przeciw oczekiwaniom inwestorów na giełdzie" - powiedział wiceminister. "W najbliższych dniach, na pewno w tym tygodniu, zostanie podjęta decyzja, co do dalszej procedury" - dodał.

    W miniony piątek minister skarbu Jacek Socha powiedział dziennikarzom, że podejmie decyzję w sprawie Polmosu Białystok jeszcze w piątek lub w poniedziałek.

    Resort skarbu po uznaniu za bezskuteczny okresu wyłączności negocjacyjnej udzielonego firmie Sobieski Dystrybucja rozmawiał z Central European Distribution Corporation (CEDC) w ubiegłym tygodniu, od poniedziałku do piątku włącznie (od 13 do 17 czerwca).       MSP może obecnie m.in udzielić wyłączności CEDC, rozpocząć rozmowy z Polmosem Lublin, który również starał się o zakup akcji białostockiej spółki lub rozpatrzyć poprawioną ofertę Sobieskiego Dystrybucji.

    MSP wielokrotnie deklarowało, że chce uzyskać ze sprzedaży Polmosu Białystok ponad 1 mld zł.

    Według resortu, poza ceną, istotnym warunkiem sprzedaży akcji Polmosu Białystok jest uzyskanie zabezpieczenia interesów akcjonariuszy mniejszościowych i gwarancje utrzymania rentowności białostockiej spółki na obecnym poziomie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP w najbliższych dniach podejmie decyzje ws. Polmosu Białystok