MSP wciąż liczy na debiut Ruchu na GPW w tym roku

Internet Securities
opublikowano: 10-10-2006, 10:45

Resort Skarbu wciąż liczy na debiut Ruchu. Chce też w przyszłym roku wprowadzić na GPW pierwszą skonsolidowaną grupę energetyczną.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) wciąż liczy, że dystrybutor prasy Ruch zadebiutuje na warszawskiej giełdzie jeszcze w tym roku. Podtrzymuje też, że w przyszłym roku chce wprowadzić na GPW pierwszą skonsolidowaną grupę energetyczną, wynika z wtorkowych wypowiedzi ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego.

„Chcielibyśmy jak najszybciej Ruch. Ciągle mamy nadzieję, że to się w tym roku stanie” – powiedział Jasiński podczas konferencji prasowej z okacji debiutu na GPW spółki Asseco Slovakia.

Na początku października Ruch złożył w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) część rejestracyjną prospektu emisyjnego. Zarzad spółki poinformował wówczas, że debiut giełdowy planowany jest wstępnie na koniec tego roku.

Wcześniej prezes Ruchu Adam Pawłowicz mówił, że część rejestracyjna prospektu spółki trafi do KNF we wrześniu, a złożenie zasadniczej części mogłoby nastąpić w październiku. Zdaniem prezesa umożliwiłoby to debiut Ruchu na GPW w czwartym kwartale 2006.

Dyrektor oferującego akcje DM PKO BP Jan Kuźma mówił niedawno, że także jego firma jako oferujący liczy, że jeszcze w tym roku przeprowadzi ofertę publiczną Ruchu. Kuźma mówił, że oferta prawdopodobnie ograniczy się tylko do emisji nowych akcji, a jej wartość z pewnością przekroczy 100 mln zł.

„Ale ważne jest też, żeby na giełdzie znalazły się spółki energetyczne. Mam nadzieję i zrobię wszystko, aby pierwsza spółka była notowana już w przyszłym roku” – powiedział tez Jasiński we wtorek.

Na początku października Jasiński powiedział, że większość przyszłorocznych przychodów prywatyzacyjnych, zapisanych w budżecie na 3 mld zł, zapewni sprzedaż na giełdzie do 50% akcji Południowej Grupy Energetycznej (PGE).

Na początku września Jasiński zapowiedział, że jest szansa, że w 2007 roku na giełdę trafi 40%-45%, a maksymalnie 50% pakietu akcji grupy energetycznej zbudowanej na bazie Południowego Koncernu Energetycznego, roboczo zwanej Grupą Energetyczną Południe.

Minister powtórzył we wtorek, że oferty publiczne spółek energetycznych musi poprzedzić ich konsolidacja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu