MSP wciąż rozważa jak sprzedać "resztówkę" Pepees

LPP S.A.
opublikowano: 03-01-2001, 16:24

WARSZAWA (Reuters) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), które chce sprzedać "resztówkę" około 10 procent akcji Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego Pepees SA wciąż rozważa, czy zrobić to bezprzetargowo, czy w drodze przetargu, powiedziała przedstawicielka biura prasowego resortu.

Wcześniej w środę serwis finansowy Expander podał, że resort odsprzeda akcje wiodącemu akcjonariuszowi Pepees, Józefowi Gierowskiemu, bezprzetargowo, gdy tylko otrzyma na to zgodę rządu.

"Resort ma do odsprzedania 10 procent akcji Pepeesu i otrzymaliśmy taką ofertę od inwestora wiodącego. Oferta była analizowana przez ministerstwo" - powiedziała Reuterowi Teresa Zalewska z biura prasowego resortu.

"Ale ministerstwo jest zainteresowane zbyciem akcji jak najkorzystniej i na razie nie podjęto decyzji co do sposobu ich zbycia. Na razie resort rozważa czy sprzedaż odbędzie się w trybie bezprzetargowym, czy w przetargu" - dodała.

W środę Pepees podał, że Gierowski zwiększył udział w spółce do 20,45 procent z 15,77 procent.

Gierowski ma też większościowy udział w Zakładach Piwowarskich w Lublinie "Perła", o który toczy spór z drugim akcjonariuszem Browarem Strzelec.

((Barbara Woźniak, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: LPP S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP wciąż rozważa jak sprzedać "resztówkę" Pepees