MSP wstrzymało prywatyzację CF Cefarm

Polska Agencja Prasowa SA
11-05-2006, 15:27

Minister Skarbu Państwa wstrzymał proces prywatyzacji Centrali Farmaceutycznej Cefarm SA z siedzibą w Warszawie. Wstępne oferty na zakup tej spółki złożyły m.in. Farmacol SA i Polska Grupa Farmaceutyczna SA. MSP nie planuje też w 2006 roku sprzedaży Cefarmu Białystok SA.

Minister Skarbu Państwa wstrzymał proces prywatyzacji Centrali Farmaceutycznej Cefarm SA z siedzibą w Warszawie. Wstępne oferty na zakup tej spółki złożyły m.in. Farmacol SA i Polska Grupa Farmaceutyczna SA. MSP nie planuje też w 2006 roku sprzedaży Cefarmu Białystok SA.

"Podjąłem wczoraj decyzję o wstrzymaniu procesu prywatyzacji Cefarmu w Warszawie w związku z poważnymi nieprawidłowościami, jakich się dopuszczono" - powiedział w czwartek w Sejmie Wojciech Jasiński, minister skarbu.

W dokumencie o polityce właścicielskiej MSP, resort poinformował też, że w tym roku nie przewiduje sprzedaży Cefarmu Białystok SA.

Resort otrzymał w sumie cztery oferty wstępne na CF Cefarm na początku grudnia 2005 roku. Poza Farmacolem i Polską Grupą Farmaceutyczną oferty wstępne złożyły także: Finartes Sp. z o.o. i Grupa Konsultingowa Jagiełło, Wrębiak i Wspólnicy Sp. o.o.

Pierwotnie MSP miało zdecydować o dalszym przebiegu tej prywatyzacji i poinformować o decyzji inwestorów w terminie nie dłuższymi niż do 31 marca 2006 r., ale w tym terminie resort jeszcze nie zakończył analizowania złożonych ofert.

Zaproszenie dotyczyło sprzedaży przez Skarb Państwa co najmniej 10 proc. akcji CF Cefarm (spółka specjalizuje się w sprzedaży leków do hurtowników zaopatrujących apteki, czyli w przedhurcie; firma dostarcza także farmaceutyki bezpośrednio do aptek oraz do szpitali).

W przypadku Cefarmu Białystok w połowie lutego MSP wybrało spółkę BAA na doradcę przy prywatyzacji tej firmy. Wówczas biuro prasowe informowało, że zakończenie prywatyzacji Cefarmu Białystok może nastąpić najwcześniej za ponad pół roku.

Według wcześniejszych informacji zainteresowani kupnem tego Cefarmu byli Polska Grupa Farmaceutyczna, Farmacol oraz Orfe.  

Cefarm Białystok jest największym dystrybutorem farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Poza sprzedażą hurtową zajmuje się także sprzedażą detaliczną poprzez 48 własnych aptek, które znajdują się na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP wstrzymało prywatyzację CF Cefarm