MSWiA: 174 wójtów, burmistrzów, prezydentów spóźniło się

opublikowano: 23-01-2007, 15:40

33 wójtów, burmistrzów i prezydentów nie złożyło w terminie własnych oświadczeń majątkowych. Natomiast 144 nie złożyło na czas oświadczeń o działalności gospodarczej małżonka, poinformował minister Ludwik Dorn.

W skali kraju łącznie 174 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nie złożyło w terminie wymaganych przez prawo oświadczeń - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn.

Według przedstawionych przez szefa MSWiA danych, 33 wójtów, burmistrzów i prezydentów nie złożyło w terminie własnych oświadczeń majątkowych. Natomiast 144 nie złożyło na czas oświadczeń o działalności gospodarczej małżonka.

Minister zastrzegł, że są 3 przypadki gdy samorządowiec nie złożył w terminie obu wymaganych oświadczeń.

Według danych MSWiA, oświadczenia majątkowego nie złożyło w terminie 164 przewodniczących rady gmin, 10 przewodniczących rad powiatów oraz 3 starostów. Natomiast oświadczenia dotyczącego działalności gospodarczej małżonka nie złożyło w terminie 50 przewodniczących rad gmin oraz 9 szefów rad powiatów.

Ponadto Dorn poinformował, że obecnie wiadomo o 293 przypadkach niezłożenia w terminie oświadczeń przez radnych wszystkich szczebli. Jak dodał, nie jest to ostateczna liczba - może ona wzrosnąć o kilkadziesiąt osób.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane