Czytasz dzięki

MSWiA o zagrożeniu powodziami

DI
opublikowano: 09-02-2010, 09:41

W najbliższych 4 dniach na terenie kraju nie powinno wystąpić zagrożenie powodziowe - wynika z analizy sytuacji hydrologicznej i prognoz meteorologicznych MSWiA.

Z informacji przekazanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że poziom wody w rzekach utrzyma się w obecnych strefach. Większe wahania stanu wody związane z występującymi zjawiskami lodowymi mogą wystąpić lokalnie.

W najbliższych dniach na terenie całego kraju spodziewane są opady śniegu, które 11 i 12 lutego będą miejscami intensywne. Dlatego, jak informuje MSWiA, do działania na wypadek zagrożenia powodzią w Polsce jest gotowych 110 tys. ratowników Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i 10 tys. żołnierzy. Przygotowanych jest 92 tys. metrów rękawów przeciwpowodziowych, 1288 łodzi, pontonów i motorówek, 6526 agregatów prądotwórczych i ponad 7,7 mln. worków na piasek. W gotowości jest też 48 samolotów i śmigłowców Policji, Straży Granicznej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a wojsko ma do dyspozycji 2 416 jednostek różnego typu sprzętu specjalistycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane