MTP ma już 85 lat

DR
opublikowano: 13-09-2006, 00:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie, jedna z największych firm targowych w Europie Środkowo-Wschodniej obchodzi jubileusz 85-lecia swojej działalności. Patronat honorowy nad jubileuszem MTP objął Lech Kaczyński, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

— 85 lat Targów Poznańskich to piękna karta w historii rozwoju polskiej przedsiębiorczości. (...) Powstała instytucja, której dokonania są także dokonaniami polskiej gospodarki — napisała Kancelaria Prezydenta w piśmie informującym o przyznaniu patronatu.

Pomysł utworzenia specjalistycznej instytucji targowej zrodził się w kręgach bardzo aktywnego poznańskiego kupiectwa w roku 1917. Zrealizowano go cztery lata później, kiedy to w dniach od 28 maja do 5 czerwca odbył się I Targ Poznański. Od tego czasu liczona jest historia MTP — wyspecjalizowanego przedsiębiorstwa, profesjonalnie zajmującego się organizacją targów poświęconych określonym dziedzinom działalności gospodarczej.

Obecnie Międzynarodowe Targi Poznańskie zajmują 28 pozycję wśród największych centrów wystawienniczych na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu