Multikino Helios zawiesiło działalność

Aneta Bawiec
25-02-2002, 00:00

Wrocław. Największe wrocławskie multikino Helios zamknięto w piątek z powodu braku pozwolenia na prowadzenie działalności. Brak tego dokumentu jest wynikiem niedotrzymania terminu zakończenia budowy obiektu, w którym mieści się kino.

Helios rozpoczął działalność 25 stycznia, otrzymując od władz miejskich warunkową zgodę na zorganizowanie tzw. imprezy masowej.

Właściciel budynku — Grupa Inwestycyjna Wratislawia — wystąpił o odbiór techniczny wybudowanego kosztem 60 mln zł budynku dopiero 14 lutego, dzień przed upływem warunkowego pozwolenia na użytkowanie.

— Tymczasowe pozwolenie straciło ważność, w dodatku nie ma jednoznacznej opinii odpowiednich służb, że budynek jest bezpieczny — mówi Stanisław Huskowski, prezydent Wrocławia.

W piątek po prawie tygodniowym nielegalnym użytkowaniu dzierżawionego obiektu Tomasz Jagiełło, prezes Heliosa, zdecydował o zamknięciu kina. Straty wynikające ze wstrzymania działalności szacuje on na 25 tys. zł tygodniowo.

— Dostarczenie dokumentacji w wymaganym terminie było obowiązkiem właściciela obiektu — mówi prezes Jagiełło.

Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w działalności obiektu. Tomasz Jagiełło liczy na szybkie osiągnięcie porozumienia z GIW , jak również szybkie rozstrzygnięcia formalne ze strony urzędników miejskich.

Spółka Helios jest ponadto właścicielem 8 kin: w Łodzi, w Radomiu,

w Piotrkowie Trybunalskim, w Kaliszu oraz we Włocławku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Bawiec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Multikino Helios zawiesiło działalność