Munger: pandemia przestanie być ważna dopiero za rok

opublikowano: 15-12-2020, 07:00

Charlie Munger, najbliższy współpracownik Warrena Buffetta i wiceszef Berkshire Hathaway uważa, że pandemia przestanie mieć znaczenie dopiero za około rok, kiedy szczepionki będą już powszechnie dostępne.

W poniedziałek w USA ruszyły szczepienia na COVID-19 z wykorzystaniem szczepionki opracowanej przez Pfizera i Biontech.

- To niesamowite, bo byłem świadkiem jak polio zostało całkowicie wyeliminowane przez szczepienia – powiedział 96-letni Munger podkreślając, że obecnie tempo dystrybucji szczepionek po świecie jest dużo wyższe.

Charlie Munger, fot. Bloomberg
Charlie Munger, fot. Bloomberg

Najbliższy biznesowy partner Buffetta podkreślił, że branża handlu detalicznego szczególnie cierpi z powodu pandemii, także dlatego, że wcześniej znajdowała się już pod presją sprzedawców internetowych.

- Z pewnością, jest to miejsce, gdzie trudno zarobić pieniądze z powodu tego, co spowodował Internet – powiedział Munger.

Jego zdaniem, w perspektywie następnych 10 lat należy oczekiwać niższych zwrotów z inwestycji w akcje niż w minionej dekadzie. Munger podkreślił także niepewność wynikającą ze skali ilościowego luzowania polityki monetarnej, a także wielkich deficytów budżetowych w ostatnich latach.

- Jesteśmy na zupełnie niezbadanych wodach – powiedział. - Nikt nie miał do czynienia z taką skalą drukowania pieniędzy jak teraz w tak długim okresie czasu bez doświadczania żadnych problemów i myślę, że jesteśmy już blisko igrania z ogniem – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane