Murapol dobrze zaczął rok

Deweloper w I kw. 2021 r. poprawił sprzedaż o 17 proc. rok do roku. Ma w ofercie ponad 4 tys. mieszkań i pozwolenia na budowę prawie 11 tys.

Murapol, ogólnopolski deweloper, miał dobry I kw.. Podpisał 779 umów deweloperskich i przedwstępnych wobec 666 w I kw. 2020 r. i 639 w IV kw. 2020 r. Wprowadził do oferty 2099 lokali w 11 projektach, niemal dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie 2020 r. (1119 r.). Obecnie ma w ofercie ponad 4 tys. gotowych mieszkań. Liczba lokali przekazanych klientom w I kw. była natomiast niższa niż przed rokiem - wyniosła 452 wobec 402 rok temu.

Portfel projektów w budowie na koniec I kw. tego roku obejmował 6958 lokali o powierzchni użytkowej 293,5 tys. m kw. Bank ziemi, którym firma dysponuje, był na koniec marca wart ponad 645 mln zł, z czego nieruchomości o wartości ponad 325 mln zł netto mają pozwolenia na budowę blisko 11 tys. mieszkań o łącznym PUM ponad 462 tys. m kw. Trwają postępowania o wydanie pozwoleń na pozostałych gruntach. Będzie można na nich stworzyć ponad 7,7 tys. mieszkań.

- W pierwszym kwartale wypracowaliśmy lepsze wyniki we wszystkich obszarach operacyjnych w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Potwierdzają, że solidne fundamenty, wypracowany model biznesowy i know-how sprawdzają się nawet w tak niepewnych czasach jak obecne. Nasz produkt kupują klienci indywidualni i nabywcy inwestycyjni – podsumowuje Nikodem Iskra, prezes Murapolu.

Firma realizuje inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w 17 miastach.

Miasta motory:
Miasta motory:
Mieszkania Murapolu cieszyły się w I kw. największym zainteresowaniem w Krakowie (z Wieliczką) i Poznaniu, gdzie nabywców znalazło 122 i 109 lokali - podkreśla Nikodem Iskra, prezes spółki.
materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Karpińska

Polecane