Murapol przejmie Widzew Łódź

Deweloperska spółka Murapol zainwestuje w Widzew Łódź. Docelowo przejmie 79 proc. udziałów w powstającej spółce akcyjnej.

20 lipca zawarto umowę inwestycyjną między Murapolem a Stowarzyszeniem RTS Widzew, które od dwóch lat prowadzi klub, kontynuujący tradycje czterokrotnego mistrza Polski i półfinalisty Pucharu Europy. „Zgodnie z umową strony będą działały w formie spółki akcyjnej Widzew Łódź. Celem jej funkcjonowania będzie jak najszybszy powrót klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Obie strony doszły wspólnie do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczeniaklubu Widzew Łódź, zastrzeżenie rocznego okresu próby, w którym Stowarzyszenie i Murapol zrealizują najważniejszecele” — podano w komunikacie, zaznaczając, że docelowo Stowarzyszenie będzie posiadało 21 proc. akcji spółki, a Murapol 79 proc. Widzew Łódź gra obecnie w III lidze (czwarty poziom rozgrywek), po tym jak spółka pod rządami Sylwestra Cacka (główny akcjonariusz giełdowego Sfinksa) została doprowadzona do upadłości. W rozmowie z portalem widzewiak.com członek zarządu Widzewa Dawid Lambrecht przyznał, że wartość inwestycji wyniesie co najmniej 14,5 mln zł. Kibice Widzew wykupili już 14,3 tys. karnetów na najbliższą rundę. Rozgrywki III ligi startują w połowie sierpnia.

Zapraszamy na podcast

Tydzień temu wystartował nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy. I z tej okazji przyjrzymy się finansowej twarzy polskiego futbolu. Jaka była kiedyś, a jaka jest dziś? Czy piłkarze zarabiają za dużo? Czy polska liga ma szanse konkurować z zagranicznymi? Jak wyglądają kulisy pracy agenta piłkarskiego? Czy inwestycja w piłkę się opłaca? O tym opowiadają: prof. Janusz Filipiak, Cezary Kucharski, Dariusz Dziekanowski, Bartłomiej Gola i Olek Wandzel. Zapraszamy: https://www.pb.pl/futbol-kontra-pieniadzepbdosluchania-odcinek-5-866906

Szukaj „Pulsu Biznesu” do słuchania w serwisie SoundCloud lub Twoim serwisie z podcastami. Zachęcamy do subskrybowania kolejnych odcinków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Murapol przejmie Widzew Łódź