Murapol sprzedał Polnord

opublikowano: 22-06-2018, 07:26
aktualizacja: 22-06-2018, 07:30

Po wyjściu ze Skarbca Holdingu, Murapol zdecydował też o sprzedaży posiadanego pakietu akcji Polnordu. Transakcja przyniosła stratę.

To kolejny krok w porządkowaniu spółki przed przygotowaniami do IPO oraz uwalnianiu zasobów finansowych na inwestycje i wzmacnianie biznesu podstawowego spółki - głosi komunikat Murapolu.

Murapol kierowany jest przez Nikodema Iskrę
Zobacz więcej

Murapol kierowany jest przez Nikodema Iskrę Fot. TP

Deweloper sprzedał pakiet 3,22 mln walorów (9,87 proc. kapitału) Polnordu za 8,97 zł za jedną akcję, inkasując niemal 29 mln zł.

Pod koniec ubiegłego roku deweloper kupował akcje po 10,51 zł za sztukę (drożej, niż były notowane na rynku). Per saldo transakcja przyniosła więc około 5 mln zł straty. Większość akcji kupiono wówczas od Trigon TFI.

"Zarząd Murapolu uznaje warunki tych transakcji za korzystne, także ze strategicznego punktu widzenia, wychodzi bowiem konsekwentnie z inwestycji, które nie przynoszą wyraźnych synergii oraz w których odgrywa rolę pasywnego inwestora. Pozyskane środki zasilą fundamentalną działalność spółki, w której generuje powtarzalne marże i umacnia swoją pozycję. Sprzedane akcje nie były obciążone, w szczególności zastawem, i całość środków z transakcji trafi do Grupy Murapol jutro" - podano w komunikacie, opublikowanym w czwartek wieczorem.

- Konsekwentnie porządkujemy Grupę Murapol pod kątem przygotowania jej do zaoferowania inwestorom podczas IPO jako klasycznego dewelopera mieszkaniowego. Dlatego naszym celem jest skupienie całego potencjału i wszystkich środków Grupy na rozwoju podstawowego obszaru naszej działalności - deweloperskiej. Temu też służy uwalnianie kolejnych funduszy z posiadanych inwestycji i przekierowanie ich na działania pozwalające konsekwentnie umacniać pozycję na rynku mieszkaniowym, czyli na działalności generującej systematyczne, powtarzalne i bieżące marże. – mówi Nikodem Iskra, prezes Murapolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu