Musk: auta Tesli tylko w pięciu kolorach

opublikowano: 11-09-2018, 12:11

Prezes Elon Musk zdecydował o ograniczeniu do pięciu liczby kolorów lakieru aut Tesli. Ma to ułatwić, a dzięki temu przyspieszyć produkcję elektrycznych samochodów.

Musk poinformował na Twitterze, że dwa kolory lakieru: czarny obsydian i metaliczny srebrny, z których rezygnuje jego spółka, nadal będą dostępne na specjalną prośbę klienta, ale za dodatkową opłatą.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Tesla od pewnego czasu boryka się z problemem osiągnięcia zakładanej produkcji aut. Dotyczy to szczególnie produkowanego na masowy rynek auta model 3. We wpisie na Twitterze tydzień temu Musk zapowiadał jednak, że Tesla jest bliska zbudowania i dostarczenia dwukrotnie większej liczby aut niż w poprzednim kwartale. Nie wyjaśnił jednak, czy chodzi o kwartał trzeci, czy czwarty. W kwartale zakończonym w czerwcu Tesla wyprodukowała 53339 samochodów, a dostarczyła 40740. Jedyną prognozą, którą przedstawiła wcześniej spółka była zapowiedź produkcji 50-55 tys. aut model 3 w trzecim kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu