Czytasz dzięki

Musk bliżej wypłaty 346 mln USD

opublikowano: 14-01-2020, 14:01

Szef Tesli Elon Musk zbliżył się do uzyskania transzy opcji wartości 346 mln USD przysługującej mu w ramach pakietu wynagrodzenia, donosi Reuters.

Musk nie otrzymuje wynagrodzenia ani premii, ale tylko opcje na akcje Tesli po spełnieniu wskazanych w kontrakcie warunków.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk Bloomberg

Szanse Muska na otrzymanie pierwszej transzy opcji wzrosły dzięki podwojeniu wartości akcji Tesli w okresie ostatnich trzech miesięcy. W poniedziałek, po zwyżce kursu o 9 proc., osiągnęły rekordową wartość. Jeśli zdrożeją jeszcze o 6 proc. i wartość Tesli będzie wynosić 100 mld USD średnio przez miesiąc i przez sześć miesięcy, Muskowi będzie przysługiwać wypłata pierwszej z 12 transz opcji kupna akcji spółki. 

Tesla była wycenia na ok. 53 mld USD kiedy akcjonariusze spółki zatwierdzili pakiet wynagrodzenia dla Muska w styczniu 2018 roku. W ubiegłym tygodniu doszła do 89 mld USD, po raz pierwszy przekraczając łączną wartość GM i Forda. Obecnie kapitalizacja Tesli to 94,6 mld USD.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane