- Nadmierna automatyzacja w Tesli była błędem. A mówiąc precyzyjnie, moim błędem – napisał Musk. – Ludzie są nieocenieni – dodał.

Rok temu Musk, twórca i szef Tesli widział w robotyzacji i automatyzacji sposób na osiągnięcie planowanej produkcji auta model 3, pierwszego samochodu Tesli dedykowanego do masowej produkcji, który dzięki temu miał mieć przystępną cenę. Okazało się jednak, że nadmierna robotyzacja stała się czynnikiem hamującym, wyznał Musk.
- Mamy tą szaloną, skomplikowaną sieć pasów transmisyjnych i ona nie działa, więc pozbywamy się tego wszystkiego – ogłosił Musk w wywiadzie telewizyjnym.
Max Warburton, analityk Sanford C. Bernstein & Co. przewidział taką zmianę w raporcie opublikowanym miesiąca temu.
- Automatyzacja finałowego montażu nie działa. Wielu próbowało tego w przeszłości i ponieśli porażkę – napisał.