Musk: Tesla zwolni tempo dostaw w Norwegii

opublikowano: 26-03-2018, 07:18
aktualizacja: 26-03-2018, 07:19

Elon Musk ujawnił, że nakazał zwolnić tempo dostaw aut w Norwegii, najlepszym rynku spółki per capita na świecie.

Decyzja wiąże się z doniesieniami o zwiększonych przewozach aut Tesli po norweskich drogach z powodu zmiany portu dostaw samochodów. Wynikły z tego problemy natury logistycznej, których skutkiem był m.in. wypadek i zniszczenie dwóch aut model S przewożonych przez ciężarówkę. Norweski serwis Electrek poinformowa, że Tesla ma problem ze znalezieniem „kompetentnych firm transportowych”, które dostarczałyby jej auta.

Zobacz więcej

Tesla S

Bloomberg

- Jest jasne, że przekraczamy lokalne zdolności logistyczne związane z dostawami – napisał Musk. – Zadowolenie i bezpieczeństwo klientów jest ważniejsze niż kilka dodatkowych aut w tym kwartale – dodał.

Norwegowie to najwięksi entuzjaści aut Tesli na świecie. Popularność aut elektrycznych w tym kraju jest wielka, do czego przyczyniają się duże ulgi podatkowe. W ubiegłym roku aż połowa nowych samochodów zarejestrowanych w kraju miała napęd elektryczny lub hybrydowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu