Musk twierdzi, że Bill Gates mocno gra na spadek kursu Tesli

opublikowano: 28-05-2022, 11:27
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Twórca Tesli, Elon Musk twierdzi, że Bill Gates ma znaczącą tzw. krótką pozycję na akcje jego spółki produkującej auta elektryczne, informuje Bloomberg.

Musk ogłosił na Twitterze, że Gates musiałby wyłożyć obecnie 1,5-2,0 mld USD aby zamknąć „krótką pozycję” na akcje Tesli. Twierdzi, że wynosiła 500 mln USD ale zaczęła rosnąć po tym jak kurs jego spółki poszedł mocno w górę.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg

Bill Gates został zapytany przez CNBC, czy gra na spadek ceny akcji Tesli. Były szef Microsoftu odmówił odpowiedzi twierdząc, że nie rozmawia publicznie o swoich inwestycjach.

Sprawa wynikła przy okazji sondażu przeprowadzonego przez Muska na Twitterze. Zapytał osoby śledzące jego konto, komu bardziej ufają: miliarderom czy politykom. Przy okazji napisał, że Gates, który głośno opowiada się za walką ze zmianą klimatu jednocześnie stawia pieniądze przeciwko jego spółce, która produkuje elektryczne auta.

- Obawiam się, że mam pewien problem z zaufaniem do niego – napisał Musk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane