Czytasz dzięki

Musk widzi 70 proc. szansy, że poleci na Marsa

opublikowano: 26-11-2018, 13:09

Amerykański miliarder Elon Musk uważa, że ma 70 proc. polecenia na Marsa. I pozostania na nim.

W wywiadzie dla Axios on HBO właściciel kosmicznej spółki SpaceX podkreślił, że „kilka ostatnich przełomowych odkryć” zwiększa jego szansę udania się na „Czerwoną Planetę”. Przyznaje, że prawdopodobnie będzie to podróż w jedną stronę i spodziewa się iż „przeniesie się tam”. Musk odrzucił ideę, że podróż na Marsa będzie turystyką dla bogatych. Zwrócił uwagę, że cały czas pobytu na Marsie poświęcony będzie na budowę bazy i walkę o przetrwanie w trudnych warunkach.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk Bloomberg

47-letni obecnie Musk stworzył w 2002 roku spółkę SpaceX, częściowo z powodu frustracji iż NASA nie dąży dostatecznie mocno do wysłania ludzi na Marsa. Od tego czasu spółka stworzyła szereg projektów rakiet. Ostatnim krokiem jest budowa Big Falcon Rocket (BFR), przemianowanego ostatnio na Starship. To system mający ostatecznie udostępnić ludziom możliwość lotu na Marsa. Jego pierwszy start być może nastąpi w 2020 lub 2021 roku. W 2022 roku odbyłaby się pierwsza bezzałogowa misja na Marsa. Pierwszy załogowy lot mógłby wystartować w 2024 roku, a pierwszy człowiek stanąłby na powierzchni Czerwonej Planety w 2025 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Endgadget

Polecane