Musk wszedł do rady dyrektorów Twittera

ARŻ, CNBC
opublikowano: 05-04-2022, 15:26

Elon Musk we wtorek został powołany w skład rady dyrektorów Twittera. W poniedziałek założyciel Tesli ujawnił się jako największy akcjonariusz tej platformy społecznościowej. W jego rękach jest pakiet 9,2 proc. udziałów.

„Dzięki rozmowom z Elonem w ostatnich tygodniach stało się dla nas jasne, że wniesie on wielką wartość do naszej organizacji” - napisał dyrektor generalny Twittera Parag Agrawal.

“Elon Musk jest zarówno żarliwym wyznawcą, jak i zagorzałym krytykiem Twittera. To dokładnie to, czego potrzebujemy, aby stać się silniejszymi na dłuższą metę” - dodał.

Kadencja założyciela Tesli w radzie dyrektorów Twittera potrwa do 2024 roku. W trakcie pełnienia funkcji oraz 90 dni po zakończeniu kadencji Musk nie będzie mógł posiadać więcej niż 14,9 proc. pozostających w obrocie akcji zwykłych spółki.

Elon Musk ujawnił się jako największy udziałowiec Twittera w poniedziałek. W rękach jego funduszu powierniczego jest 73 486 938 akcji, które stanowią 9,2 proc. kapitału spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane