MZK z Ostrowa kupi autobusy MAN

Piotr Wielicki
opublikowano: 28-05-2001, 00:00

MZK z Ostrowa kupi autobusy MAN

Miejskie Zakłady Komunikacji w Ostrowie Wlkp. zakupiły od firmy MAN Pojazdy Użytkowe Polska w Sadach pod Poznaniem cztery niskopodłogowe autobusy. Dwa pojazdy, które MAN dostarczył do Ostrowa Wlkp. w połowie maja 2001 r., jeżdżą już po ulicach miasta, kolejne trafią do ostrowskiej firmy przewozowej w czerwcu tego roku.

Przedstawiciele obu firm nie chcą podać wartości transakcji. Dorota Sobolewska z MAN PUP ujawnia jedynie cenę autobusu w wersji standardowej, która wynosi 650 tys. zł netto.

Autobusy wyposażone są w ekologiczne silniki spełniające normy Euro-2, automatyczną skrzynię biegów, bezdętkowe ogumienie i kasowniki najnowszego typu.

— Równocześnie z zakupem autobusów, zarząd ostrowskich MZK podpisał z firmą MAN PUP umowę serwisową. W jej ramach przyznano MZK autoryzację wewnętrzną na wykonywanie podstawowych usług i napraw technicznych. MAN PUP przeprowadzi też szkolenia techniczne pracowników MZK w Ostrowie — mówi Dorota Sobolewska.

Fabryka autobusowa MAN Pojazdy Użytkowe Polska w Sadach pod Poznaniem jest zintegrowana z innymi zakładami produkcyjnymi firmy MAN w Niemczech, Austrii oraz Turcji. Zakład spełnia warunki normy ISO 9001.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / MZK z Ostrowa kupi autobusy MAN