Na 3 miesiące dają trochę więcej

opublikowano: 13-10-2015, 22:00

W porównaniu z poprzednim miesiącem nieznacznie poprawiła się oferta depozytów kwartalnych.

Odłożenie na lokacie 10 tys. zł może przynieść po trzech miesiącach co najwyżej 2,7 proc. odsetek w skali roku, wynika z rankingu serwisu Bankier.pl. Najwięcej na rynku oferuje obecnie SK Bank, a niewiele mniej, bo po 2,5 proc. odsetek, naliczą BIZ Bank, Bank Smart oraz Idea Bank. W komplecie są to lokaty, których otwarcie nie wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków, takich jak założenie konta czy zdeponowanie nowych środków. To także produkty mniejszych instytucji.

Nazwy tych większych można znaleźć albo na końcu stawki (np. Pekao i PKO BP oferują 1,5 proc.), albo w zestawieniu, które uwzględnia tylko te produkty, przy których trzeba w pakiecie skorzystać z innych usług bankowych. Dla tych, którzy są skłonni spełnić dodatkowe warunki dla uzyskania najlepszego oprocentowania na rynku, pozostają trzy możliwości. Dwie z nich wiążą się z założeniem nowego konta bankowego w eurobanku (Lokata na dobry start) lub mBanku (Lokata dla nowych klientów).

W zamian za to lokata zostanie oprocentowana na 4 proc.. Tyle samo otrzymają także nowi klienci Idea Banku w ramach Lokaty Happy. Depozyty-wabiki dla nowych klientów z oprocentowaniem na poziomie 3,35-3,5 proc. oferują też Bank Smart (Smart Lokata „na powitanie”) oraz BZ WBK z Lokatą powitalną 1-2-3.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu