Na amerykańskich rynkach akcji spadki

MD
06-08-2008, 16:00

Sesje w USA rozpoczęły się spadkami indeksów. Część inwestorów zdecydowała się na realizację zysków po pokaźnych, wtorkowych wzrostach.

Przy braku danych makro największy wpływ na decyzje inwestorów mają wyniki kwartalne spółek i notowania ropy. Cena baryłki utrzymuje się na niskim poziomie, rynek czeka na dane o zapasach w USA, które zostaną opublikowane o 16.35 czasu polskiego. Raporty kwartalne spółek nie poprawiły raczej nastrojów, choć relatywnie mały spadek Nasdaq na początku sesji można przypisać niezłym wynikom Cisco Systems. Akcje lidera rynku technologicznego drożały wyraźnie w pierwszej fazie notowań. Dużym rozczarowaniem okazał się Freddie Mac. Rynek spodziewał się pogorszenia wyników kwartalnych spółki, ale nie aż takiego. Akcje spółki sekurytyzującej kredyty hipoteczne taniały na początku sesji o kilkanaście procent. Równie mocno spadał kurs Fannie Mae, która ma przedstawić wyniki w piątek. Spadają notowania Merrill Lynch, do czego przyczynił się dom maklerski Sanford C. Bernstein prognozując, że bank inwestycyjny będzie zmuszony do obniżenia dywidendy nawet o 64 proc. Lekko spadał kurs Morgan Stanley. Drugi amerykański bank inwestycyjny zamroził tysiącom Amerykanów linie kredytowe zabezpieczane nieruchomościami. Powodem ma być konieczność oszacowania aktualnej wartości tych nieruchomości. 
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Na amerykańskich rynkach akcji spadki