Na dworcach pojawią się systemy wideo

GAS
opublikowano: 08-01-2009, 00:00

PKP wybrały wykonawców monitoringu na polskich dworcach. Na rozstrzygnięcie przetargu czeka jeszcze Dworzec Centralny w Warszawie.

PKP wybrały wykonawców monitoringu na polskich dworcach. Na rozstrzygnięcie przetargu czeka jeszcze Dworzec Centralny w Warszawie.

Pod koniec 2009 r. na 19 dworcach kolejowych ruszy nowy system monitoringu wideo. Polskie Koleje Państwowe rozstrzygnęły przetarg i podpisały umowę na zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie tego systemu. Nowe wyposażenie zyskają dworce Bielsko-Biała Główna, Częstochowa Osobowa, Elbląg, Gliwice, Iława Główna, Inowrocław, Jelenia Góra, Kędzierzyn-Koźle, Łódź Kaliska, Malbork, Opole Główne, Piotrków Trybunalski, Poznań Główny, Rzeszów, Skierniewice, Słupsk, Tczew, Toruń Główny i Zielona Góra.

Inwestycję wartą blisko 2,5 mln zł PKP sfinansują z pieniędzy własnych. Roboty wykona konsorcjum toruńskiej firmy Vobacom i spółki Tele-Serwis Teletechniczny Czesław Kwaśnicki z siedzibą w Grudziądzu.

Na przełomie 2009 i 2010 r. nowy monitoring ma się pojawić także na Dworcu Centralnym w Warszawie. Przetarg na jego zamontowanie PKP ogłoszą jeszcze w styczniu.

W Polsce działa 80 dużych dworców kolejowych, z których korzysta ponad 60 mln pasażerów rocznie. Na dworcach zatrzymują się składy dwóch przewoźników Grupy PKP (PKP Intercity i Szybka Kolej Miejska w Trójmieście) oraz sześciu niezwiązanych z nią (Przewozy Regionalne, Koleje Dolnośląskie, Koleje Mazowieckie, Warszawska Kolej Dojazdowa, Szybka Kolej Miejska w Warszawie i Arriva PCC w województwie kujawsko-pomorskim).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane