Na europejskich giełdach przeważają wzrosty

12-09-2003, 14:25

Indeksy europejskich giełd wciąż umiarkowanie rosną. Sprawcą dobrych nastrojów okazał się Philips Electronics, który podniósł prognozę sprzedaży i podtrzymał wcześniejsza zapowiedź zysku oddziału produkującego chipy. Inwestorzy czekają na dane makro w USA. Jeśli będą dobre, zniwelują negatywny efekt, który wywołały wyniki Oracle.

Philips poinformował przed rozpoczęciem piątkowych notowań, że przychody ze sprzedaży jego oddziału produkującego chipy będą w trzecim kwartale rosły szybciej niż to wcześniej zapowiadał. W czwartym kwartale produkcja chipów ma znów przynieść holenderskiemu koncernowi zysk. Kurs Philipsa wyraźnie rośnie na giełdzie w Amsterdamie. Popytem cieszą się tam także akcje ASML, producenta sprzętu wykorzystywanego przez producentów układów scalonych.

Na giełdzie w Londynie mocno rośnie cena papierów Debenhams, czwartej sieci domów towarowych w Wielkiej Brytanii. Popyt na nie wywołała wiadomość o podniesieniu oferty przejęcia spółki do 1,7 mld GBP.

Na giełdzie w Paryżu rekordowym popytem cieszą się papiery Alstom. Znany m.in. z produkcji pociągów TGV wielobranżowy koncern wyprzedaje aktywa aby odsunąć od siebie widmo bankructwa. Spółka poinformowała, że w najbliższych dniach uzgodni transakcję sprzedaży oddziału zajmującego się przesyłem i dystrybucją energii.

TUI, największe europejskie biuro podróży, jest jedną z najmocniej drożejących spółek na giełdzie we Frankfurcie. Gwałtowny wzrost zainteresowania akcjami TUI wynika z doniesień prasowych, według których grupa inwestorów planuje kupno dużego pakietu udziałów spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na europejskich giełdach przeważają wzrosty