Na giełdach Europy możliwe niewielkie zwyżki

ComputerLand SA
18-12-2001, 08:53

LONDYN (Reuters) - Wtorkowe sesje na giełdach w Europie mogą zacząć się bez większych zmian lub od wzrostów. Dzień wcześniej inwestorzy w Nowym Jorku skupowali akcje w nadziei na znaczące zwyżki pod koniec roku.

"Wygląda na to, że sesje mogą zacząć się od niewielkich zwyżek. Sądzę, że najwięcej zyskają spółki technologiczne, chociaż informacje o Infineonie moga nieco rozczarować" - powiedział Nigel Cobby z Deutsche Banku.

Z informacji, które uzyskał Reuters wynika, że planowane połączenie działów zajmujących się produkcją kości pamięci niemieckiego Infineonu i japońskiej Toshiby nie dojdzie do skutku.

Uwaga inwestorów w Europie skupi się zapewne również na sektorze bankowym. We wtorek rano największy szwajcarski bank UBS poinformował, że dotychczasowego prezesa Luqmana Arnolda zastąpi Peter Wuffli, szef działu zarządzania aktywami grupy.

Wydawca dziennika Financial Times i podręczników, Pearson Group poinformował we wtorek rano, że jego zysk na akcję wzrośnie znacząco w przyszłym roku dzięki znaczącej redukcji kosztów.

Do godziny 8.50 czasu warszawskiego marcowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o trzy punkty, a na S&P 500 spadły o 0,2 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ComputerLand SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach Europy możliwe niewielkie zwyżki