Na giełdach w USA rosną kursy większości spółek

opublikowano: 24-11-2004, 19:50

Na amerykańskich giełdach rosną kursy większości notowanych spółek. Spadek wartości dolara zwiększył popyt na akcje największych eksporterów. Na rynku technologicznym drożeją kursy dotkomów. To zasługa kolejnej wysokiej wyceny akcji Google. Niewielki wzrost kursu ropy nie wywołał negatywnej reakcji. Wciąż utrzymuje się poniżej psychologicznej bariery 50 USD.

Podane w środę dane makro nie poprawiły nastrojów. Zamówienia na dobra trwałego użytku spadły, a nie wzrosły jak oczekiwano. Mniej niż prognozowano wzrósł wskaźnik nastrojów konsumentów. Inwestorzy myślą jednak już o jutrzejszym Święcie Dziękczynienia. Na NYSE i na Nasdaq rosną kursy większości notowanych tam spółek. Średnia Dow Jones minimalnie jednak spada. Kursy zaledwie dwóch blue chipów notują ponad 1 proc. zmianę. Najmocniej rośnie cena papierów Caterpillar, producenta ciężkiego sprzętu budowlanego i drogowego. W górę idzie kurs McDonald’s. Sieć fast-food skorzysta na osłabieniu dolara. Jedna trzecia jej przychodów generowana jest w Europie.

Na rynku technologicznym znów drożeją dotkomy. Już drugi bank inwestycyjny zapowiedział wzrost ceny akcji Google. We wtorek First Albany wycenił je na 195 USD. Dzień później Goldman Sachs oszacował ich wartość na 215 USD. Akcje właściciela najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej drożeją o ponad 4 proc. Ich cena wynosi obecnie 174,50 USD. Mocno rosną kursy innych liczących się dotkomów: Amazon, DoubleClick, Yahoo! i eBay.

Największy wzrost kursu wśród spółek notowanych w ramach indeksu S&P500 notuje Delta Air Lines. UBS podwyższył rekomendację trzeciej w USA linii lotniczej z ‘redukuj’ do ‘kupuj’. Analitycy twierdzą, że prawdopodobieństwo bankructwa spółki jest już minimalne.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na giełdach w USA rosną kursy większości spółek