Na giełdzie możliwe kolejne wzrosty

TIM SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 23-10-2001, 09:03

WARSZAWA (Reuters) - We wtorek ceny akcji na giełdzie mogą wzrosną dzięki zakupom funduszy emerytalnych, oczekiwaniom obniżki stóp procentowych i pozytywnym nastrojom na rynkach zagranicznych, uważają maklerzy.

"Będziemy dziś mieli mocne wzrosty, bo praktycznie wszyscy są niedoważeni w akcjach. Poza tym na świecie mieliśmy wzrosty, a w Polsce czeka nas obniżka stóp procentowych z powodu niskiej inflacji i produkcji przemysłowej" - powiedział Paweł Wojtaszek, derivatives salesman z Erste Securities.

W poniedziałek WIG20 wzrósł o 2,9 procent do 1.191,1 punktu, a TechWIG o 5,8 procent do 696,0 punktu.

W środę rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Analitycy oczekują, że z powodu spadku wrześniowej inflacji do 4,3 procent, najniższego poziomu od powrotu demokracji i spadku produkcji rok do roku o 3,8 procent, RPP obniży stopy o 150-200 punktów bazowych.

Analitycy przewidują, że choć PKN Orlen i Agora opublikowały słabsze wyniki po trzech kwartałach 2001 roku, to jednak nie będą one miały one wpływu na kursy tych spółek, gdyż inwestorzy już je zdyskontowali.

((Marcin Gocłowski, Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TIM SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na giełdzie możliwe kolejne wzrosty