Na giełdzie możliwe niewielkie wzrosty na otwarciu

opublikowano: 14-03-2002, 09:14

WARSZAWA (Reuters) - Na czwartkowej sesji giełdowej analitycy oczekują niewielkich wzrostów, gdyż inwestorzy mogą kupować akcje licząc na dalsze zwyżki, dzięki spodziewanemu napływowi na giełdę pieniędzy ze strony funduszy emerytalnych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) poinformował w środę, że przekaże do Otwartych Funduszy Emerytalnych 200 milionów złotych składek emerytalnych za luty plus 50 milionów złotych za marzec. Część z tych pieniędzy może trafić na giełdę.

Analitycy zaznaczają jednak, że wzrosty w Warszawie mogą być wyhamowane przez nienajlepsze nastroje na rynkach w USA.

"Być może będzie dziś kontynuowane lekkie odbicie. Informacja o ZUS była przyczyną odbicia na wczorajszej sesji, więc dziś przynajmniej część inwestorów może mieć to w pamięci i to może być przyczyną wzrostów, ale wszycy powinni zdawać sobie sprawę, że gdy OFE dostają pieniądze to nie od razu rzucają je na rynek" - powiedział Piotr Marczewski z Amerbrokers.

"Widać brak zaangażowania inwestorów w ostatnich dniach, a i obroty nie były zbyt imponujące. Indeks będzie więc poruszał się dziś w wąskim kanale i będziemy czekali na sygnały z rynków zagranicznych" - dodał.

Dodatkowo analitycy liczą, iż przed końcem kwartału niektóre fundusze będą chciały poprawić swoje portfele i stopy zwrotu i zdecydują się na większe zakupy.

W środę WIG 20 wzrósł o 0,6 procent do 1.354,9 punktu. TechWIG zyskał 0,4 procent i zamknął się na poziomie 627 punktów. Obroty wzrosły do 276 miliona złotych z 175 milionów złotych we wtorkowych notowaniach.

((Barbara Woźniak, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdzie możliwe niewielkie wzrosty na otwarciu