Na giełdzie spadek z powodu braku obniżki stóp

ZAKŁADY PRZEMYSŁU JEDWABNICZEGO "WISTIL" S.A.
opublikowano: 23-01-2001, 17:00

WARSZAWA (Reuters) - Realizacja zysków na akcjach wybranych spółek doprowadziła we wtorek do spadku indeksów na warszawskiej giełdzie. Nadzieje na rychłą obniżkę stóp procentowych okazały się bowiem płonne, a i szanse na napływ świeżego kapitału oceniane są coraz ostrożniej, tłumaczą analitycy.

WIG20 spadł o 0,7 procent do 1.743 punktów, a obroty osiągnęły 221 milionów złotych w odpowiedzi na wynik poniedziałkowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

RPP zdecydowała, że stóp procentowych na razie nie obniży, podobnie jak nie złagodzi "neutralnego" nastawienia w polityce monetarnej.

"To była naprawdę monotonna sesja. Inwestorzy nie byli zbyt zainteresowani kupowaniem, bo decyzja RPP dla wielu stanowiła rozczarowanie" - powiedział Grzegorz Zaniewski, analityk z IDM Kredyt Banku.

Kurs Pekao spadł we wtorek o 4,1 procent do 66,1 złotego po tym jak w poniedziałek bank ustanowił historyczne maksimum na poziomie ponad 68 złotych. Banki zresztą generalnie traciły we wtorek z powodu oddalenia perspektywy redukcji stóp. PBK i Handlowy zniżkowały po 1,7 procent.

Nie lepiej wiodło się we wtorek firmom z sektora teleinformatycznego, któremu zaszkodziły spadki branży na giełdach europejskich. TPSA straciła 1,6 procent, Prokom Software 1,8 procent, a Softbank 1,0 procent.

((Ewa Krukowska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZAKŁADY PRZEMYSŁU JEDWABNICZEGO "WISTIL" S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Na giełdzie spadek z powodu braku obniżki stóp