Na giełdzie w Londynie staniały akcje przewoźników

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-08-2006, 12:39

W wyniku doniesień o planowanych zamachach terrorystycznych na samoloty latające z W. Brytanii do USA, wzmożonych środkach bezpieczeństwa i odwołanych lotach, akcje British Airways (BA) staniały na londyńskim parkiecie o 4,1 proc., spadając do poziomu 374 pensów.

W wyniku doniesień o planowanych zamachach terrorystycznych na samoloty latające z W. Brytanii do USA, wzmożonych środkach bezpieczeństwa i odwołanych lotach, akcje British Airways (BA) staniały na londyńskim parkiecie o 4,1 proc., spadając do poziomu 374 pensów.

BA oświadczyły, iż na obecnym etapie jest o wiele za wcześnie, by oszacować koszty zakłóceń w ruchu lotniczym na najruchliwszym lotnisku europejskim - Heathrow. Transatlantyckie loty z Wielkiej Brytanii do USA są najbardziej rentowną z tras największego brytyjskiego przewoźnika.

Obok BA na wartości straciły też akcje EasyJet (3,5 proc.), operatora bezcłowych sklepów na lotniskach Alpha Airports (3,9 proc.) oraz agencji podróży MyTrvel (3,8 proc).

Wprowadzenie rygorystycznych kontroli z prześwietlaniem butów i zakazem zabierania na pokład laptopów i telefonów komórkowych zaszkodzi nie tylko podróżnym w klasie biznes, ale naraża na niewygodę wszystkich.

Pasażerom nie wolno też zabierać na pokład butelek alkoholu, ani żadnych płynów w butelkach np. perfum, więc ich nie kupują.

Zaniepokojenia ograniczeniami, obejmującymi bagaż podręczny, nie kryją firmy prowadzące sklepy wolnocłowe. Rzecznik sieci sklepów wolnocłowych Alpha powiedział dziennikarzom, iż zabiega o wyjaśnienie, czy ograniczenia w zakresie bagażu podręcznego dotyczą wszystkich tras, czy tylko wybranych.

Analitycy mówią, iż wzrost koszt przewoźników będzie zależał od tego jak długo nadzwyczajne środki pozostaną w mocy, jaki będzie ich zasięg i czy podróżni nie zmienią wakacyjnych planów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdzie w Londynie staniały akcje przewoźników