Na GPW możliwa jest umiarkowana poprawa nastrojów

opublikowano: 07-04-2004, 08:19

Na warszawskiej giełdzie daje się już odczuć zbliżające się święta. Obroty spadły, bliskość szczytów wyraźnie onieśmiela stronę popytową obawiającą się iż ich pokonanie może wywołać głębszą korektę. Wyniki wczorajszych sesji na giełdach w USA są neutralne dla rynków

Wtorkowe notowania na warszawskiej giełdzie zakończyły się niewielkimi zmianami głównych indeksów. WIG20 nieskutecznie zaatakował opór na 1830 pkt. W efekcie ‘zjechał’ do 1819 pkt., w okolice poniedziałkowego zamknięcia. Wzrostom na GPW nie sprzyjała sytuacja na rynkach zagranicznych, gdzie rozczarowanie wynikami kwartalnymi Nokii spowodowało nerwową wyprzedaż akcji. Na warszawskim parkiecie widać było, że inwestorzy chcą zrealizować zyski z kilku poprzednich, udanych sesji. Spadała cena drożejących w poniedziałek KGHM i TP SA. Serię wzrostów zakończył wyraźną korektą Budimex. Kurs PKN Orlen na zamknięciu sesji był taki sam jak dzień wcześniej. Ciekawe, jak długo inwestorzy zagraniczni będą cierpliwie znosić polityczną przepychankę wokół spółki. Nowy prezes Nafty Polskiej zapowiedział, że opinia o fuzji PKN Orlen z MOL, którą przekaże MSP jeszcze przed świętami, będzie zawierała postulat rozpoczęcia trzeciego etapu prywatyzacji płockiego koncernu.

Dzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie powinna przynieść umiarkowaną przewagę wzrostów. Możliwy jest powrót indeksów w pobliże szczytów z poprzedniej sesji i próba ich pokonania.

W USA podane zostaną dziś o 14.30 czasu polskiego ceny importu w marcu. W samo południe dane o zamówieniach fabrycznych w lutym przekaże niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Pracy. W USA rozpoczął się sezon wyników kwartalnych. Z blue chipów jako pierwsza podała je Alcoa. Ponieważ okazały się gorsze niż oczekiwano, akcje spółki taniały w elektronicznym handlu posesyjnym.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW możliwa jest umiarkowana poprawa nastrojów