Na GPW możliwe niewielkie spadki z powodu TPSA

22-05-2002, 08:53

WARSZAWA (Reuters) - Środowa sesja może rozpocząć się na zbliżonym poziomie do zamknięcia z poprzedniego dnia lub nieco niżej z powodu nie najlepszej sesji w Stanach Zjednoczonych oraz informacji o dokapitalizowaniu ARP akcjami TPSA, uważają maklerzy.

"Otwarcie może być w okolicach wczorajszego zamknięcia bądź nieco gorsze za sprawą spadków w Stanach, a TPSA może nieco zniżkować po informacji o dokapitalizowaniu Stoczni jej akcjami, ale nie oczekiwałbym dramatycznej przeceny tego papieru" - powiedział Przemek Nowicki z BDM PKO BP.

We wtorek rząd poinformował, że skarb państwa przekaże Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) 11.265.429 akcji, czyli 0,8 procent akcji Telekomunikacji Polskiej Telekomunikacji Polskiej SA (TPSA) na zabezpieczenie kredytu dla renacjonalizowanej właśnie Stoczni Szczecińskiej.

Wtorkowe sesje na giełdach w Nowym Jorku zakończyły się spadkami. Dow Jones stracił 1,21 procent, a Nasdaq Composite 2,2 procent.

Na wtorkowej sesji zawieszony będzie obrót akcjami Grupy Onet.pl, ponieważ, ITI Holdings wezwał do sprzedaży 4,1 miliona akcji Onetu.pl, oferując za każdą po 30 złotych.

We wtorek WIG 20 wzrósł o 0,8 procent do 1.385,5 punktów, a obroty osiągnęły poziom 241,6 miliona złotych.

((Olga Markiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780,warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW możliwe niewielkie spadki z powodu TPSA