Na GPW spadki we wtorek, rynek czeka na RPP

opublikowano: 24-04-2007, 17:19

Ceny akcji większości spółek na GPW spadały we wtorek, ale taka sytuacja występowała w całej Europie po serii ostatnich wzrostów. Według maklerów, polska giełda wstrzyma się w środę z dalszymi ruchami do czasu ogłoszenia decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp.

"Dziś mieliśmy spadki w całej Europie i sytuacja na giełdzie warszawskiej nie odbiegała od tej tendencji"- powiedział Piotr Wiśniewski, makler z Domu Maklerskiego AmerBrokers. Według niego, spadki na rynku globalnym są związane z procesem wyhamowania wcześniejszych serii wzrostów lub realizacji zysków.

"Na spółkach z WIG20 były małe obroty i nie można mówić o realizacji zysków"- powiedział makler. Dodał, że najgorzej we wtorek wyglądały akcje spółek, które ostatnio wzrastały na fali euforii po ogłoszeniu, że Polska z Ukrainą będą organizować Euro 2012.

Wiśniewski spodziewa się małej aktywności na sesji w środę do momentu ogłoszenia decyzji RPP w sprawie stóp procentowych. "Potem rynek się do niej ustosunkuje" - podkreślił. Makler uważa, że spodziewana podwyżka o 25 punktów bazowych jest już w cenach akcji, a teraz kluczowe jest, co będzie dalej z polityką pieniężną.

We wtorek na zamknięciu sesji WIG20 spadł o 1,22% wobec poniedziałkowego zamknięcia i wyniósł 3.594,36 pkt. WIG stracił 0,98% i osiągnął wartość 59.722,61 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 2,2 mld zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW spadki we wtorek, rynek czeka na RPP