WARSZAWA (Reuters) - We wtorek na warszawskiej giedzie spodziewane są lekkie spadki. Inwestorzy czekają na nowe sygnały, które mogą pojawić się na rynku, a ich szczególna uwaga jest skierowana na sytuację polityczną oraz na wyniki posiedzenia Fed-u, uważają maklerzy.
"Dzisiaj raczej może dojść do małych spadków. Aktywność inwestorów pozostanie niewielka w oczekiwaniu na wiadomości z kraju i informacje z rynku amerykańskiego, gdzie się spotyka Fed" - powiedział Krzysztof Pasiński, makler w Raifeisen Capital & Investment.
We wtorek odbywa się jednodniowe posiedzenie amerykańskiego Fed-u. Jego wyniki będą znane wieczorem czasu warszawskiego. Analitycy uważają jednak, że rynek zdyskontował już ewentualność obniżki stóp procentowych o 50 punktów bazowych.
Krajowi inwestorzy czekają także na informacje na temat formowania nowego rządu.
Wrześniowe wybory wygrał Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD), jednak nie zdobył odpowiedniej ilości głosów, aby mógł utworzyć rząd sam. SLD sugerowało, że do czwartku powinna zapaść decyzja, czy powstanie rząd koalicyjny, czy też mniejszościowy.
((Christopher Borowski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, [email protected]))