Na GPW wróciły lepsze nastroje

KZ
opublikowano: 04-11-2009, 10:46

Inwestorom wrócił apetyt na ryzyko: tanieje dolar, zyskują giełdy. Na GPW sporo zyskują ci, którzy pozytywnie wyróżnili się w rozkręcającym się coraz bardziej sezonie wyników za trzeci kwartał.

Stracony wczoraj dystans odrabiają dziś najbardziej wpływowe (z punktu widzenia wartości indeksu) blue chipy: PKO BP, KGHM, Pekao i PGNiG. Stosunkowo najsłabiej wśród największych spółek radzą sobie CEZ i Cyfrowy Polsat.

Na szerokim rynku wyróżniają się spółki, które dziś przed sesją lub wczoraj po zamknięciu handlu przedstawiły wyniki za trzeci kwartał.

W tym gronie jest MW Trade, który zwiększył zyski pięciokrotnie.

Wzięciem cieszą się też akcje Vistuli, która miała 8,6 mln zł zysku w III kwartale i Polcoloritu, który podobnie jak odzieżowa grupa – wreszcie wyszedł nad kreskę. Inwestorom podobać się może także znacząca poprawa wyniku Dębicy.

Wyraźnie rośnie wycena Banku Handlowego, który miał wyniki wyższe od oczekiwań.

Symbolicznie zyskuje BRE, które zanotowało zysk netto zbliżony do prognoz analityków.

Po wczorajszym wzroście dziś spada kurs One2One, które zanotowało skromny wynik netto w trzecim kwartale.

Traci też Dom Development, który w trzecim kwartale wypadł poniżej oczekiwań. Większych emocji nie wzbudzają za to wyniki innego dewelopera – Marvipolu. Podobnie niespodzianką nie są słabsze osiągnięcia Stalprofilu, strata PowerMediów i minimalnie gorsze niż przed rokiem rezultaty Seko.

Wyższe przychody, ale niższy zysk stały się za to udziałem Remaku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW wróciły lepsze nastroje