Na GPW zapowiada się kontynuacja zniżek

Marek Druś
24-04-2001, 09:10

Dzisiejsza sesja na GPW nie powinna wnieść wiele nowego do obrazu rynku. Wiadomości, które mogłyby zmienić wyraźnie nastrój rynku, raczej nie było. Po wczorajszym spadku na giełdach w USA najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na warszawskim parkiecie jest kontynuacja zniżek i dalszy spadek obrotów.

Wczorajsza przecena papierów spółek technologicznych w USA i Europie nie wróży nic dobrego. Na giełdach azjatyckich informacja o możliwym opóźnieniu debiutu telefonii 3G oferowanej przez NTT DoCoMo pociągnęła w dół kursy papierów telekomów. Można oczekiwać, że w Europie może być podobnie. Do tego dochodzi informacja o słabszych wynikach Compaq’a, która zapowiada kolejną zniżkę na giełdach w USA.

Nic nie wskazuje na możliwość poprawy wyników GPW. Informacje o wynikach spółek nie mają ostatnio znacznego wpływu na ich notowania, inwestorzy zwracają bardziej uwagę na sygnały z rynków zagranicznych. Jeśli tak się stanie także dzisiaj, możliwa jest przecena papierów telekomów i spółek IT.

Kluczowe znaczenie dla najbliższych notowań na giełdach będą miały dane o PKB w USA, które zostaną podane w piątek. Do tego czasu można spodziewać się mniejszego zaangażowania inwestorów. Nie będzie zmian w Europie, gdzie władze ECB dość zdecydowanie odrzuciły możliwość szybkiej redukcji stóp procentowych. Posiedzenie RPP, rozpoczynające się w środę, nie powinno wnieść nic nowego. W opinii zdecydowanej większości analityków, Rada nie zdecyduje się na obniżkę stóp.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW zapowiada się kontynuacja zniżek