Na GPW znów przeważają umiarkowane spadki

24-02-2003, 12:56

GPW znów pogrążyła się w marazmie. Obroty są równie niskie jak w piątek. Zmiany cen w większości przypadków niewielkie. Inwestorzy postanowili zaczekać na dobre wiadomości z rynków zagranicznych. Nie nadeszły one jak dotąd z giełd zachodnioeuropejskich. Wręcz przeciwnie, po neutralnym rozpoczęciu inicjatywę przejęli tam sprzedający.

Pogorszenie nastrojów na największych giełdach w Europie ‘spłoszyło’ inwestorów z GPW, którzy chcieli skorzystać z ostatnich spadków cen najatrakcyjniejszych krajowych spółek. Akcje Pekao i TP SA, które umiarkowanie drożały na początku dzisiejszych notowań, notują niewielkie spadki cen lub są notowane po cenie z ostatniego zamknięcia. Podobna sytuacja jest na papierach PKN Orlen i KGHM.

Znów tanieją banki. Wyraźniej niż w przypadku pozostałych ciężkich spółek zmieniają się ceny akcji Millenium i BPHPBK. Dobrze, że towarzyszą temu niskie obroty.

Od początku sesji drożeją stare i nowe akcje Netii. W przypadku tych drugich, podobnie jak w piątek, inwestorzy handlują znacznymi pakietami papierów spółki. W największej jak dotąd transakcji sprzedano ponad 240 tys. akcji Netia2.

Wciąż drożeją papiery Stomilu Sanok, który zapowiedział skupienie 41 proc. własnych akcji. Popyt na nie jest jednak tak duży jak w piątek. Ich cena wciąż jest niższa od oferowanej przez zarząd.

Od początku sesji dużym popytem cieszą się akcje Prospera. Inwestorzy liczą na to, że spółka ma już najgorsze za sobą. Spodziewają się poprawy jej skonsolidowanych wyników kwartalnych po dobrych wynikach jednostkowych.

Od początku poniedziałkowych notowań drożeją akcje Szeptela. Jeszcze niedawno papiery spółki mocno taniały po informacji o rozważaniu przez zarząd jej likwidacji. Tymczasem ujawnili się nowi inwestorzy, którzy dysponują ponad 10 proc. jego akcji. Zażądali oni zwołania WZA i przeprowadzenia zmian w składzie rady nadzorczej.

Rośnie podaż papierów Elektrimu. W piątek o sprzedaży znacznego pakietu papierów spółki poinformował Zbigniew Jakubas. Poniedziałkowa 'Rzeczpospolita' poinformowała tymczasem, że sąd arbitrażowy nie rozstrzygnął sporu między Deutsche Telekom i Elektrimem w sprawie PTC.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW znów przeważają umiarkowane spadki