Na mundialu Rosja zarobiła 14.5 mld USD

opublikowano: 16-10-2018, 22:00

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2018 r. przyniosły wschodniej gospodarce w latach 2013-18 aż 15 mld USD (952 mld rubli) — poinformował „The Moscow Times”, powołując się na dane organizatora (FIFA).

„Ten efekt przypisywany jest inwestycjom w infrastrukturę, wydatkom na turystów podczas rozgrywek i innym wydatkom poniesionym w trakcie przygotowań do mistrzostw” — wynika z raportu organizatorów. Mówi on też o tym, że efekt domina może przynieść dodatkowo do 210 mld rubli rocznych dochodów w ciągu kolejnych pięciu lat. Przed rozgrywkami piłkarskimi w Rosji miało powstawać 315 miejsc pracy rocznie. Korzyści odczuł też mały biznes, który dostał dodatkowy zastrzyk w postaci 800 mln rubli. Na turystyce kraj zarobił 3 mld USD, więcej niż Brazylia, RPA i Japonia. Szacuje się, że Rosja wydała na organizację mundialu 11 mld USD, a niektóre raporty mówią o tym, że było to nawet o 14 mld USD więcej, które pochłonęły tzw. koszty dodatkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy