Na NewConnect dojdzie do niecodziennej operacji

opublikowano: 28-12-2020, 07:28

Janusz Skopowski wymieni 300 tys. akcji Black Pearl Capital na McAN Coiny, które następnie “spali”.

Na NewConnect dojdzie do niecodziennej operacji, która - jak podano w komunikacie - będzie gestem wobec akcjonariuszy Black Pearl Capital (BPC), wykonanym przez Janusza Skopowskiego.

Operacja polegać ma na odsprzedaży posiadanych przez niego 300 tys. akcji na rzecz firmy w zamian za 1 mln McAN Coinów - kryptowaluty, notowanej na jednej z platform.

Wartość tych akcji na dzień 23 grudnia to 19,25 mln zł. Do Janusza Skopowskiego należy obecnie 2,2 mln walorów, stanowiących 80 proc. kapitału.

Inwestor ma następnie przekazać wirtualną walutę na rzecz spółki zależnej Medican, która dokona ich spalenia, wykluczając je trwale z obrotu.

“Zmniejszy to jednocześnie ilość istniejących akcji BPC [akcje sprzedane spółce mają być umorzone - red.) oraz jednostek waluty McAN coin. Transakcja wzajemna będzie korzystna pod każdym względem dla obu Emitentów i pozostanie obojętna podatkowo” - uzasadnia sens operacji BPC.

Przyczyną takiej operacji jest brak finansowych i trachnicznych możliwości wykonania przez BPC uchwały z czerwca 2019 r. w zakresie umorzenia akcji serii G, a celem “zmniejszenie parytetu obecnego portfela większościowego względem akcjonariatu mniejszościowego, którego akcje są dopuszczone do obrotu na rynku NewConnect”.

W uzasadnieniu napisano, że Janusz Skopowski uważa, że wartość zarówno McAN coin jak i akcji BPC jest niedoszacowana rynkowo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane