LONDYN (Reuters) - Na początku wtorkowej sesji walutowej w Europie kurs euro do dolara nie ulegał większym zmianom. W poniedziałek amerykańska waluta zyskała na wartości dzięki zwyżkom na Wall Street.
O godzinie 12.00 opublikowane zostaną dane na temat produkcji przemysłowej strefy euro. Analitycy przewidują, że w czerwcu wzrosła ona o 0,7 procent.
Uwaga inwestorów skupiona będzie jednak głównie na bilansie handlowym USA, który Departament Handlu przedstawi o godzinie 14.30. Analitycy przewidują, że deficyt spadł w czerwcu do 37,27 miliarda dolarów z 37,64 miliarda w maju.
Według ekonomistów dane zgodne z oczekiwaniami mogą wzmocnić dolara, natomiast gorsze od zakładanych przyczynić się do jego osłabienia.
O godzinie 9.18 euro wyceniano na 97,79 centa.
((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))