Na Podkarpaciu pierwsza w Polsce fabryka skuterów i motorów

DI, PAP
opublikowano: 24-01-2008, 15:28

Pierwszą w Polsce fabrykę skuterów i motocykli uroczyście otwarto w czwartek w Podgrodziu (Podkarpackie). Inwestorem jest firma Arkus & Romet Grup. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 10 mln zł.

"Fabryka nazywa się Romet Motors, a produkty w niej montowane są pod (...) marką +Romet+" - powiedział podczas otwarcia wiceprezes zarządu Arkus & Romet Group Bogdan Brzuszek.

Linia montażowa do produkcji skuterów działa od listopada. Jednocześnie ruszył montaż motocykli. Firma w planach ma także produkcję quadów.

"Zakładamy, że miesięcznie zakład w Podgrodziu opuszczać będzie ok. 5 tys. jednośladów. Prace w fabryce na razie znalazło 20 osób, ale docelowo planujemy zwiększyć zatrudnienie do ok. 50" - dodał.

Zdaniem wiceprezesa, o budowie fabryki w Podgrodziu zdecydowało kilka czynników. Jednym z nich jest dobra lokalizacja - blisko drogi krajowej nr 4.

"Poza tym Podgrodzie to siedziba naszej głównej firmy w branży rowerowej; jest tu także potencjał ludzki i nie było problemów ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników" - powiedział.

Firma ma w planach ekspansję na rynki Europy Zachodniej. Jednym z elementów tego planu było stoisko na największych w Europie targach motoryzacyjnych Eicma Moto w Mediolanie w listopadzie ub.r. Było to pierwsze w historii targów stoisko polskiego producenta.

Pierwszą seryjną produkcję motorowerów "Romet" uruchomiły w 1960 roku Zjednoczone Zakłady Rowerowe w Bydgoszczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane