Na polskim rynku powstaje gigantyczny fundusz

Kamil Zatoński
opublikowano: 08-09-2017, 15:17
aktualizacja: 08-09-2017, 16:17

PKO TFI połączy dwa fundusze - PKO Skarbowy przejmie PKO Rynku Pieniężnego. Zsumowane aktywa netto to prawie 9 mld zł.

Będzie to największym tego typu produkt na polskim rynku kapitałowym.

Piotr Żochowski, prezes PKO TFI
Zobacz więcej

Piotr Żochowski, prezes PKO TFI ARC

- Połączenie subfunduszy jest kolejnym z elementów procesu zmiany oferty PKO TFI mającej na celu jej uproszczenie i uczynienie bardziej przejrzystą. Połączenie jest szczególnie uzasadnione, biorąc pod uwagę fakt, że PKO Skarbowy oraz PKO Rynku Pieniężnego realizują zbliżoną politykę inwestycyjną, tj. są to subfundusze o profilu dłużnym z niewielką ekspozycją na ryzyko stopy procentowej. Składniki lokat obu portfeli są podobne – ich podstawą są polskie obligacje skarbowe o krótkim terminie zapadalności – komentuje Michał Gal, Dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych w PKO TFI.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy PKO Skarbowy zarobił 2,17 proc. To wynik lepszy od średniej (1,96 proc.), ale dający miejsce mniej więcej w środku stawki. W dłuższym terminie (3 lata) wynik to 5,5 proc. - to również rezultat, którym trudno się wyróżnić.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na polskim rynku powstaje gigantyczny fundusz