Na program '500 plus" wydano już 67 mld zł

  • PAP
opublikowano: 31-03-2019, 14:54

Do tej pory z budżetu państwa na program "Rodzina 500 plus" przeznaczyliśmy 67 mld zł; ze świadczenia korzysta 3,6 mln dzieci - poinformowała w niedzielę w Puławach szefowa Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Minister wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim uczestniczy w podsumowaniu 3-lecia programu 500 plus.

500+ (plus)
fot. Bartlomiej Kudowicz/FORUM

"Pamiętam jak ten program raczkował, stawał na nogi, osiągał swoje efekty. Dzisiaj widzimy, że życie polskich rodzin zupełnie się zmieniło od momentu wprowadzenia tego najbardziej przełomowego programu po transformacji w Polsce" - powiedziała Rafalska.

Dodała, że "do tej pory z budżetu państwa na program +Rodzina 500 plus+ przeznaczyliśmy 67 mld zł". "Z programu korzysta 3,6 mln dzieci. To pieniądze, które pozwalają na lepszy poziom życia polskich rodzin. Warto było ten program wprowadzić" - podkreśliła minister rodziny.

Program "Rodzina 500 plus" wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Zgodnie z projektem zmian w programie, od 1 lipca 2019 roku "500 plus" będzie również przyznawane na pierwsze dziecko bez względu na dochody rodziny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane